KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16033081
nr 1603 3081
Thorvald Andersen
(1883-1935), Danmark
Oljemålning, Église de la Madeleine, Paris. Signerad. Olja på duk, 41x33 cm, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
Thorvald Andersen, dansk bildkonstnär och arkitkt arkitekt född 1883, död 1935 .
Utrop:
500 kr
måndag 4 mars 2024
kl 20:28:08
Thorvald Andersen
Läs mer om Thorvald Andersen